Spolek rodičů a přátel MŠ Píšť

Název :     Spolek rodičů a přátel MŠ Píšť

Sídlo:        Pekařská 200/3, 747 18 Píšť

IČO :         22887130

1. Spolek rodičů a přátel MŠ Píšť (dále jen "spolek") je právnickou osobou způsobilou k právnímu jednání, založenou v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb.
  2. Spolek je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace, která spojuje členy na základě společného zájmu.

1. Účel a činnost spolku

Základním účelem spolku je (hlavní činnost):

1. Sjednocování výchovného působení mateřské školy (dále jen "MŠ") a rodiny.
  2. Podpora rozvoje sociálních kontaktů, vzdělávání dětí a smysluplného využití volného času.
  3. Podpora komunikace a spolupráce mezi MŠ a rodiči, jejich zapojení do života MŠ. Zvyšování informovanosti rodičů a veřejnosti o dění v MŠ.
  4. Dobrovolná pomoc členů materiálními i finančními prostředky při zajišťování výchovné činnosti a zlepšování školního prostředí nad možnosti MŠ.
  5. Působení na orgány místní samosprávy při jednání o zlepšení podmínek v obci pro rodiče s malými dětmi.

Vedlejší činnost k podpoře účelu a hlavní činnosti:

1. Příležitostné pořádání volnočasových aktivit pro děti.

1. Členství ve spolku, práva a povinnosti členů

1. Členství ve spolku je dobrovolné, členem se může stát každá fyzická osoba starší 18 let, která souhlasí se stanovami a cíli spolku, na základě písemné přihlášky.
  2. Členství vzniká dnem, kdy předseda rozhodne o přijetí za člena.
  3. Spolek je povinen vést seznam členů, který obsahuje: jméno a příjmení, adresu, telefon, e-mail a datum vzniku, případně zániku členství. Seznam členů je neveřejný.
  4. Členství zaniká na základě ukončení předškolní docházky dítěte, oznámením člena o ukončení členství, úmrtím člena, zánikem spolku nebo vyloučením člena Radou spolku.
  5. Rada spolku má právo vyloučit člena, pokud svým jednáním zanedbává členské povinnosti nebo porušuje cíle a zásady sdružení, či neuhradí do stanoveného termínu členský příspěvek.
  6. Členské příspěvky hradí jednou ročně rodiče dětí navštěvující MŠ, mají-li rodiče ve školce více dětí, platí pouze jeden příspěvek. Jsou-li členem spolku oba rodiče, platí pouze jeden z nich. Výše členských příspěvků stanoví členská schůze.
  7. Člen má tyto práva:

- účastnit se jednání Členské schůze

- volit a být volen do orgánů spolku

- osobně se podílet na práci spolku

- být pravidelně informován o dění ve spolku

- užívat výhod člena spolku, pokud jsou takové vyhlášeny
- obracet se na orgány spolku s podněty a stížnostmi a žádat o jejich vyjádření

1. Člen má tyto povinnosti:

- dodržovat stanovy spolku a jiné předpisy přijaté spolkem

- dbát na to, aby svým jednáním nepoškodil dobré jméno spolku

- platit členské příspěvky ve stanovené lhůtě a výši

- svědomitě vykonávat funkce v orgánech spolku

1. Orgány spolku

Členská schůze

1. Členská schůze je nejvyšším orgánem spolku.
  2. Členskou schůzi svolává předseda spolku nejméně jednou ročně, nebo dle potřeby, nejméně 7 dnů před jejím konáním. Předseda svolá Členskou schůzi vždy, když o to požádá nejméně třetina členů, a to nejpozději do měsíce od doručení žádosti.
  3. Členskou schůzi řídí předseda, v jeho nepřítomnosti místopředseda.
  4. Členská schůze je usnášeníschopná při jakémkoliv počtu přítomných členů.Členská schůze se usnáší hlasováním. K přijetí usnesení je třeba nadpoloviční většiny hlasů přítomných členů. V případě rovnosti hlasů není návrh přijat.
  5.  Členská schůze volí a odvolává členy Rady spolku (předsedu, místopředsedu, pokladníka).
  6. Členská schůze projednává a schvaluje:
  • návrhy změn platných stanov
  • zprávu o činnosti za uplynulý školní rok
  • účetní závěrku pro školní rok
  • plán činnosti na následující školní rok
  • rozhoduje o zrušení spolku
  • výši členského příspěvku pro příslušný školní rok
  1. Návrh na změnu stanov a zrušení spolku je přijat, jestliže pro něj hlasují alespoň 3/5 přítomných členů spolku.
  2. O Členské schůzi se pořizuje zápis, který se uchovává po celou dobu jeho existence a každý člen spolku je oprávněn na požádání do zápisu nahlížet.

Rada spolku

1. Rada spolku je řídící a výkonnou jednotkou spolku v období mezi Členskými schůzemi. Za svou činnost odpovídá Členské schůzi.
  2. Rada je oprávněna rozhodovat o všech věcech, které nejsou svěřeny Členské schůzi.
  3. Rada spolku má 3 členy, kteří jsou voleni členskou schůzí: Předsedu - funkční období je 3 roky s možností opakovaného zvolení. Dále místopředsedu a pokladníka, jejich funkční období je 1 rok s možností opakovaného zvolení.
  4. Rada spolku zasedá dle potřeby, nejméně třikrát ročně, radu svolává předseda.
  5. Rada spolku je usnášeníschopná, jestliže je přítomna nejméně polovina členů.
  6. Rada spolku se usnáší hlasováním. K přijetí usnesení je potřeba nadpoloviční většina hlasů přítomných členů. V případě rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedy.
  7. Rada spolku plní tyto úkoly:

- připravuje návrhy pro členskou schůzi a provádí její usnesení

- volí čestné členy, rozhoduje o vyloučení člena z řad spolku

- zajišťuje hospodaření spolku a stará se o získávání finančních prostředků

- zabezpečuje rozvoj činnosti spolku

- schvaluje vnitřní předpisy spolku

Stanovy platí od 30.3.  kdy byla schůze spolku, zkratka je SRPMŠ a předsedou na této schůzi zvolena Jana Plačková, místopředsedou Michaela Krokerová, pokladník Zuzana Plačková.

V Píšti, dne 30.3.2015

Mgr. Jana Plačková